מתברר שהוא מעצב הפנים

מעצב פנים או מעצב פנים?

אנשים לרוב רומנטיזים את המשימה של מעצב פנים מתוך הרעיון המטעה שהמשימה מורכבת אך ורק מבחירת צבעים ובדים לחדר. חובות אלה בהחלט מעט יותר קרובות לקישוט פנים. אך למעצב פנים ישנן מספר רב של תחומי אחריות המציעים גם את אלה של מעצב פנים בנוסף לעבודות מורכבות יותר. הם כוללים ניהול אור, תכנון חלל, תיאום צבעים, מתן אומדנים שמתאימים לתקציב, וקבלנות משנה של ייצור והתקנת ריצוף, גופי תאורה, וילונות, חיפוי צבע וקיר, ריהוט וכדומה.

כמות הולכת וגוברת של מעצבים אף לוקחים חלק בפן האדריכלי של בניית נכס, ולכן מעצבים צריכים להיות מסוגלים לקרוא הדפסים ולהחזיק בידע בקודי בנייה. רצוי שמעצב פנים יהיה בעל ניסיון עם תוכנת CAD ותוכנה לעיצוב הבית כדי להיות מסוגל להכין תוכניות שרטוט או מצגות ללקוחות.

דרישות הכשרה וכניסה

עד לשנים האחרונות לא היו תוכניות חינוך מוסמכות למעצבי פנים מתנשאים בארצות הברית. כעת ישנם מספר מוסדות עם תכניות לעיצוב פנים שהוסמכו על ידי האיגוד הלאומי לבתי ספר לאמנות ועיצוב והמועצה להסמכת עיצוב פנים. תוכניות אלה בדרך כלל נמשכות שנתיים עד חמש שנים ולרוב מסתיימות בתואר עמית, תואר ראשון או שני. שיעורי הלימוד לתכניות אלה עשויים לכלול CAD, עיצוב רהיטים, צבע ובדים, תכנון חלל, ארגונומיה, קורסים אדריכליים ואפילו פסיכולוגיה.

מרבית מעצבי הפנים מעדיפים להיכנס לחניכה לאחר השכלה רשמית. בתקופה זו בוגרים אחרונים עובדים תחת פיקוחו של מעצב מיומן. ובכך נותנים למעצבים הזדמנות לבנות תיק עבודות וללמוד את הפינים והאגוזים של החברה לפני שאתם יוצאים לסולו.

מעצבי פנים עשויים לבחור גם לקבל אישור על ידי מעבר בבחינה המנוהלת על ידי המועצה הלאומית להסמכת עיצוב פנים (NCIDQ). צריך להיות בעל השכלה רשמית וגם ניסיון בעבודה כדי אפילו לשבת לבחינת NCIDQ. ה- NCIDQ הגדיר שישה מסלולים שונים שנמצאים באתר שלהם. שים לב שתעודה זו היא דרישה לרישום מקצועי ב 26 ממדינות ארה”ב והמחוזות הקנדיים שרוצים רישוי. עליך גם להחזיק בתעודת NCIDQ אם ברצונך להיות חבר באגודה האמריקאית למעצבי פנים, האיגוד הבינלאומי לעיצוב פנים וארגונים דומים אחרים.

סביבת עבודה ותנאים

מעצבי פנים לרוב פועלים כחלק בלתי נפרד מצוות עיצוב גדול יותר או על בסיס עצמאי, אם כי יש המוצאים עבודה במשרדי אדריכלים או בחנויות לריהוט בית. לקוחות נעים בין אנשים המנסים לשפץ את בתיהם לתאגידים העשויים לפתוח מיקום עסקי טרי.

בניית קשרים עם לקוחות היא חובה עבור כמעט כל מעצב מלבד המקום בו הוא עובד היא, מכיוון שמטרת המפתח של מעצב פנים היא לזהות את צרכיו וצרכיו של לקוח ולשלב אותם באסתטיקה ובתפקוד הפנים כאחד.מעצבת פנים זה עלול לגרום לדאגה לסופי שבוע או שעות ארוכות בכדי להיות מסוגל להתאים ללוח הזמנים של הלקוח.

מעצבי פנים נוטים לנסוע ממקום למכור הרבה מכיוון שחלק גדול מהזמן הזה מבלה באתר בדיונים על תוכניות עם לקוחות ובפיקוח על עבודות קבלניות. אבל מעצבי פנים למעשה מבלים כמעט את כל זמנם במשרד.

שימו לב כי מעצבים לעיתים קרובות עובדים תחת לחץ מכיוון שהם מלהטטים ללא הרף על מועדים ותקציבים.

הרווחים

הלשכה האמריקאית לסטטיסטיקה של העבודה מדווחת כי השכר החציוני השנתי למעצבי פנים היה 44,950 דולר עד מאי 2008. 50 האחוז האמצעיים הרוויחו בין 10 האחוזים הנמוכים ביותר הרוויחו 27,230 דולר, ועשרת האחוזים הגדולים ביותר הרוויחו משמעותית יותר מ- 82,750 דולר.

נסה עיצוב פנים

עיצוב פנים הוא עבודה מגשימה המאפשרת לבטא את היצירתיות שלו, אך היא בהחלט לא לכולם. המבקשים להפוך למעצבי פנים מעודדים לנסות את עצמם בעיצוב פנים לפני שבדרך כלל יבחרו בבחירתכם להירשם למכון סגנון. אתה בהחלט יכול לעשות זאת על ידי עיצוב פנים הבית שלך או היכרות עם תוכנת עיצוב הבית. אם אתה לומד שעיצוב פנים הוא בשבילך, אז חבק את עצמך לקריירה כדאית וקפוץ ראש בראש!

Leave a Reply

Comment
Name*
Mail*
Website*